image
hl1

ZABAWY Z WIOSNĄ

Dzień matematyki

Światowy Dzień Kota w grupie Tygryski

 

 

 

 

Zabawy poszukujące technikami Celestyna Freineta w grupie Tygrysków

 

Archiwum 2017/2018

Zabawy z programowaniem i kodowaniem

Dzieci z grupy Tygrysków rozpoczęły zabawy z programowaniem i kodowaniem dla maluchów. W świat cyfrowy w formie zabawy łącząc umiejętności matematyczne i strategiczne wprowadziła ich bajka o Ralfie, który poruszał się po świecie gier i komputerów. W naszych zabawach mamy Panią/Pana Początka,  Chochlika, Ralfa i Chodzika, którzy rozgrywają, planują i kierują sobą, tak, aby dojść do celu. Dzieci poradziły sobie bardzo dobrze i z radością podejmowały kolejne zadania!

Katarzynki, czyli “Dzień Kolejarza”

Z okazji „Dnia Kolejarza” w naszej grupie gościł  Pan Krzysztof – tata naszego kolegi Franka. Pan opowiadał  o swojej pracy na kolei,  przygotował zagadki i kolorowanki. Czytał  wiersz J. Tuwima „Lokomotywa” i świetnie bawił się z nami w pociągu. Pod koniec spotkania z zachwytem obserwowaliśmy jak Pan Krzysztof uruchomił kolejkę eklektyczną, która pędziła po naszej sali. Na zakończenie wręczył każdemu przedszkolakowi prezent. PANIE  KRZYSZTOFIE DZIĘKUJEMY !

Pierwszy śnieg

Sprawność Przyjaciela Wesołej Ludwiczki

Przez cały tydzień dzieci zdobywały techniką sprawności Celestyna Freineta sprawność Przyjaciela Wesołej Ludwiczki. Miały do wykonania 5 zadań, po jednym na każdy dzień tygodnia. Świetnie poradziły sobie z zadaniem a Wesoła Ludwiczka w podziękowaniu za zabawę, zostawiła dla nich medale Przyjaciela Wesołej Ludwiczki.

Wspólna nauka

Tygryski nie tylko same w przedszkolu uczą się różnych wierszyków i matematyki, ale także sumiennie pracują ze swoimi misiami! Na zajęciach poznawaliśmy wspólnie wiersz: “Katechizm Małego Polaka”-Kto Ty jesteś?-Polak mały!

Wyjście do teatru

The gallery was not found!

Poznajemy warzywa

Zbieramy kasztany

Owoce w słoikach

W strojach kucharskich dzieci podjęły się próby samodzielnego przygotowania kompotów z jabłek. Robienie przetworów okazało się świetna zabawą , przy której w sposób praktyczny zdobywały wiadomości oraz nowe umiejętności. Owoce które nie zmieściły się do słoików były świetną witaminową przekąską dla dzieciaków. Wszystkie przetwory dzieci posmakują w mroźne dni, które będą przypominały kolorową pachnącą owocami jesień.

The gallery was not found!

Na poczcie

The gallery was not found!

Bezpieczni na drodze

The gallery was not found!

Wyścigi i zabawy gimnastyczne

The gallery was not found!

Podczas zabawy