image
hl1

Dzień pluszowego misia w przedszkolu – teatrzyk “Tymoteusz Rym-cim-cim”

Urodziny patronki przedszkola. Przedstawienie kukiełkowe w oparciu o bajkę Anny Świrszczyńskiej pt. “O Wesołej Ludwiczce” w wykonaniu przedstawicieli grupy Pszczółek.

Wycieczka do Przybynowa

Bezpieczni na drodze – zajęcia utrwalające zasady ruchu pieszych

Opowieści muzyczne – z wizytą w MDK os. Tysiąclecie

Udział dzieci w akcji Sprzątanie świata 2019

Dzień Babci i Dziadka

Klub Oczko

Bal karnawałowy – kim będę w przyszłości

Wspólne lepienie bałwana

Turniej Piłkarski Przedszkolaków

Nasze przedszkole zajęło II miejsce.

2017/2018

Wycieczka do Straży Pożarnej

W dniu 9 maja dzieci z grup „TYGRYSKI” I „SÓWKI” wybrały się  na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Na wycieczce został zaprezentowany sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Oglądaliśmy różnorodne wozy strażackie, sprzęt do gaszenia pożaru. Dzieci mogły usiąść za kierownicą, przymierzyć hełm strażacki, spróbować potrzymać wąż strażacki. W formie pogadanki i prezentacji multimedialnej dzieci zapoznały się z zadaniami realizowanymi przez Straż Pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Dzieci utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy 112. Składamy serdeczne podziękowania Pracownikom Straży Pożarnej w Chorzowie za umożliwienie naszym dzieciakom poznanie zawodu strażaka z bliska. Tak zdobyta wiedza zachowa się na długo w ich pamięci.

Dzień kota

Ach co to był a bal…

Wigilia w Przedszkolu

Mikołaj w naszym przedszkolu

Nasze przedszkole najlepsze!

Dzięki zaangażowaniu pani Beaty Chełminiak z grupą Kangurki nasze przedszkole zajęło pierwsze miejsce w  konkursie organizowanym przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Zawodowego WOM w Katowicach pod hasłem: “Organizujemy kącik w sali”. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

Kółko dziennikarskie

Podczas zajęć kółka dziennikarskiego, mali dziennikarze nie tylko świetnie się bawią, ale także poznają wiele ważnych informacji dotyczących pracy dziennikarza. Wiedzą już czym zajmuje się dziennikarz, gdzie pracuje, o czym pisze, a nawet dlaczego powinien pamiętać o codziennej dawce ruchu! Podczas środowych zajęć dzieci oglądały gazety, brały udział w zabawach parateatralnych oraz rzucały kulkami z gazet do celu. Po wszystkim w rytm muzyki udaliśmy się na spacer z gazetami podczas którego czekało na dzieci wiele niespodzianek. Na koniec mali dziennikarze wykonali pracę plastyczną. Ich zadaniem było wyklejenie wybranych przez siebie kształtów wydzierankami z gazet. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy w grudniowym numerze gazetki!

Nasze dzieci uczą się pierwszej pomocy – galeria zdjęć

Na basenie

Turniej piłkarski